• Čemernianská 43, Vranov nad Topľou
  • info@andalusiakuechen.com

00421 - (0)948 /919 277

Kuchyňa v tvare L je pravdepodobne jedným z najpopulárnejších tvarov. A niet sa čo čudovať pretože takýto tvar kuchyne nie len šetrí miesto, ale tiež tento tvar kuchyne je mimoriadne pohodlný a praktický na používanie.

Ak ste sa rozhodli pre kuchyňu v tvare L, máme pre vás niekoľko rád a inšpirácií.

Pri väčšej miestnosti môžete jednu líniu naplánovať do priestoru a tým vám poslúži ako delič miestnosti. Je to obzvlášť užitočné ak máte  otvorenú kuchyňu. Toto oddelenie miestnosti vytvára určitú štruktúru a súčasne dodá kuchyni potrebný úložný priestor.

V prípade, že váš kuchynský priestor je užší a rozmýšľate nad rohovým riešením treba dôkladne premyslieť technické  detaily  aby  každá časť kuchynskej linky sa dala pohodlne používať. Netreba zabúdať aj na správny výber farieb v malej kuchyni.  Prikloňte sa skôr k jasnejším farbám ako je biela, béžová, svetlo modrá, svetlo žltá a podobne.

Veľkou  výzvou pri plánovaní  kuchyne v tvare L je roh v spodnej časti kuchyne. V minulosti nebolo toľko  možností ako teraz.  V súčasnosti  je riešení oveľa viac. Prvým riešením je vyplniť roh klasickou skrinkou s policami. Druhým riešením je použiť v rohu jeden z elementov – otočný, samo zatvárací systém,  výsuvnú policu tzv. ,,ľadvinku.“ Posledným riešením je nechať tento priestor nevyužitý – nazýva sa tiež ,,mŕtvy roh“.

Ďalším možným riešením je osadiť do rohu drezovú skrinku a vybrať vhodný drez. Vhodný  myslíme nielen tvarovo ale aj veľkosťou, aby pri montáži, kedy je potrebné urobiť výrez bolo možné stabilne uložiť drez s prihliadaním na spoje pracovných dosiek.

Ak plánujete kuchyňu v tvare L nezáleží aký štýl si vyberiete. Môže ísť o výber minimalistického lesklého povrchu, vo vidieckom štýle alebo klasický drevený povrch. Je to len na vás čo si vyberiete a čo vám urobí radosť.

Na záver už len jednoduché zhrnutie

–  nezabúdajte dôkladne naplánovať a premyslieť roh v spodných skrinkách

– ak si zvolíte otočný systém, myslite nato, že do takejto rohovej skrinky nie je možné osadiť výsuvné zásuvky, potom je lepšie osadiť výklopné

–  spoločnosť Nolte Küchen má v ponuke aj rohovú skrinku s triedeným odpadom

–  pri tzv. ,,mŕtvom rohu“ existujú spojovacie rohové diely, ktoré slúžia na pekný a plynulý prechod medzi skrinkami

–  ak sa rozhodnete variť v rohu, nezabúdajte, že rohové odsávače majú pomerne vysokú cenu a takéto varenie je menej praktické

–   pri vrchných rohových skrinkách môžete použiť otvorené police, zatvorenú vrchnú skriňu alebo ponechať iba voľný priestor

–  pokúste sa využiť každé voľné miesto

–   dôležité je premyslieť aj vstavané spotrebiče a pripraviť inštalačný plán

Andalusia Küchen team

zdroj Nolte Kuchen, Deavita