• Čemernianská 43, Vranov nad Topľou
  • info@andalusiakuechen.com

00421 - (0)948 /919 277

kleine-himmelsblaue

 

Šikovné vyskladanie malého

kuchynského priestoru

13.06.2017

Ak sa povie, že kuchyňa je malá, niekto si predstaví malý alebo úzky priestor. No druhý porozumie pod týmto pojmom malú pracovnú plochu. Pretože aj v úzkom kuchynskom priestore sa dá vytvoriť veľká pracovná plocha. V zásade je to vec názoru. Z toho dôvodu, by bolo dobré si ešte pred plánovaním uvedomiť čo si v kuchyni najviac ceníte.

Starostlivo popremýšľajte o tom, čo je vhodné pre váš kuchynský priestor. Napíšte si niekoľko bodov, ktoré hrajú dôležitú úlohu v dizajne vašej kuchyne.

Zatiaľ čo niektoré z domácich spotrebičov, ako rúra varná doska, chladnička a mikrovlnná rúra sú v kuchyni nevyhnuté, iné starosti robia menší pomocníci ako hriankovače alebo kanvice. Malá kuchynka nemôže toho veľa ponúknuť preto si treba premyslieť kde ich chceme mať uložené. Buď máme dostatok skríň a uložíme do nich aj tieto menšie spotrebiče, alebo si pre nich pripravíme miesto na pracovnej ploche.

Pozrime sa bližšie na výber tvaru kuchyne. Tu treba hlavne zohľadniť miestnosť ako celok, a myslieť na ďalšie prvky ako sú okná a dvere v kuchynskom priestore. Vo väčšine prípadoch sa jedná o prvky, ktoré nemožno zmeniť. Správnym plánovaním a tvarom kuchyne sa vieme vyhnúť problému kde skrinky prekážajú pri pohybe. Najobľúbenejšia klasická L-forma ponúka možnosť vyhrať sa v rôznych detailoch. Napríklad vrchné skrinky sa často v stiesnených priestoroch nahradzujú poličkami. Iste, vrchné skrinky vytvoria viac úložného priestoru ale je to nádherná alternatíva ktorá poskytuje priestrannejší vzhľad miestnosti. Okrem toho police rýchlo upútajú pozornosť a vaša malá kuchyňa vyzerá hneď zaujímavejšie.

Pri výbere povrchovej úpravy kuchyne myslite na to, že lesklé skrine odrážajú svetlo a vytvárajú optický klam, že miestnosť je oveľa väčšia. To isté platí aj pre rôzne kovy. Teraz to samozrejme neznamená, že všetky steny v kuchyni budú lesklé alebo kovové. Používajte tieto prvky primerane. Len preto, že sa miestnosť bude zdať väčšia, neznamená to, že je to aj v skutočnosti. V konečnom dôsledku sa nebudete môcť pohybovať v malej kuchyni tak voľne ako by ste chceli.

Andalusia Küchen team

{2jtoolbox gallery id:28}