• Čemernianská 43, Vranov nad Topľou
  • info@andalusiakuechen.com

00421 - (0)948 /919 277

NK20065 Sockelschubkasten SSK

Soklová lišta v kuchyni – úspešné zavŕšenie dizajnu kuchyne

 

09.03.2017

Soklová lišta v kuchyni je taký malý a pritom dôležitý prvok na ktorý sa niekedy zabúda. Okrem toho, že optický pripája linku k zemi, zabraňuje usádzaniu prachu a rôznych nečistôt pod kuchyňou a zároveň zakrýva nevzhľadný pohľad.

So soklom vyzerá v kuchyni vždy upratané a oveľa príťažlivejšie. Z toho dôvodu by ste nemali ostať bez tohto užitočného príslušenstva. Všimnite si, že sokel môže byť v rôznych prevedeniach a výška sa rieši individuálne pri celkovom plánovaní kuchynského priestoru .

Obvykle je vyrobený z rovnakého materiálu ako kuchynská linka alebo má vzor ako pracovná doska. Ale s farbami môžeme tiež experimentovať pričom nezabúdajte všetko zladiť s podlahou v kuchyni.

Obzvlášť trendy je zrkadlový sokel, ktorý pôsobí dramaticky a vzbudzuje dojem akoby sa linka vznášala vo vzduchu. Zrkadlové prvky sú veľmi populárne v interiérovom dizajne, pretože vytvárajú krásne vizuálne efekty. Obľúbenosť je aj v tom, že sa veľmi ľahko udržiava, rovnako ako sklo.

Osvetlenie sokla v kuchyni slúži skôr ako doplnkové k hlavnému osvetleniu pracovnej plochy, ale dokáže vytvoriť príjemnú atmosféru.

Najzaujímavejšia vec, ktorú Vám ohľadom soklovej lišty môžeme ponúknuť je, že sa vysúva, a to buď samostatne alebo spolu so skrinkou.

Andalusia Küchen team

{2jtoolbox gallery id:27}