• Čemernianská 43, Vranov nad Topľou
  • info@andalusiakuechen.com

00421 - (0)948 /919 277

Správne vybavenie kuchyne pre úplný komfort

Ako sa Vaša kuchyňa stane ergonomickou?

Aj keď sa na to pri riešení útulnosti kuchyne ľahko zabudne, kuchyne sú hlavne funkčné miestnosti. Atraktívne povrchy skrývajú vysokú úroveň pohodlia ktorú je možne prispôsobiť individuálnym potrebám. 

Varenie by malo byť zábavné a jednoduché. Čiže dobre naplánovaná kuchyňa musí byť nie len elegantná, útulná ale aj ergonomická.

Pohodlné pracovné výšky a jasne štruktúrovaný pracovný priestor sú hlavnými zložkami pri plánovaní kuchyne

PRACOVNÁ VYŠKA

Prispôsobte si pracovnú výšku svojej veľkosti – nikdy nie naopak. Základné pravidlo: Pri ohnutom lakti je vzdialenosť medzi predlaktím a pracovnou doskou  15 cm. Kombinácia spodnej skrinky, sokla a pracovnej dosky vám umožní dosiahnuť správnu veľkosť presne pre vás. 

MATRIX 900

Naša štandardná základná skriňa pre priemernú pracovnú výšku je 75 cm.  Môže byť aj trochy viac? Potom  zvoľte Matrix 900,  naše 90 cm vysoké spodné skrine, a ako bonus získate o 20 % viac úložného priestoru.Prečo je pracovná výška taká dôležitá? No lebo keď stojíte uvoľnene a vzpriamene je to veľmi dobré pre váš chrbát. Spotrebiče, ako rúry alebo umývačky riadu je preto najlepšie inštalovať vyššie

ZÁSUVKY A VÝSUVY

Či si už vyberiete so súvislým čelom alebo viditeľným rozdelením, zásuvky a výsuvy s premyslenými vnútornými organizérmi sú perfektné pre každého, kto chce aby jeho kuchynské potreby boli prehľadne usporiadané. Tu má každý predmet svoje miesto a je okamžite pripravený na použitie bez toho, aby ste museli presúvať ostatné veci nabok 

ROHOVÉ RIEŠENIE

V rohoch by to malo byť obzvlášť prehľadné, aby ste nemuseli liezť do skrine po rôzne predmety. N Otočný rohový systém alebo výsuvný LeMans  vám umožní pohodlne uložiť hrnce alebo čokoľvek iné na výškovo nastaviteľné police. 

POTRAVINOVÁ SKRINKA (Apothekerschrank)

S lekárenskými skrinkami máte dobrý prehľad o svojich zásobách.  Celý obsah skrinky je možné vytiahnuť. Všetko je  dobre zoradené a navyše je prístup k uloženým veciam z oboch strán. 

Možno máte pocit, že treba pri plánovaní kuchyne myslieť na veľmi veľa veci. Ale to je už naša práca. Stačí keď prídete k nám, a my vám naplánujem kuchyňu podľa vašich predstáv. 

Andalusia Küchen team