• Čemernianská 43, Vranov nad Topľou
  • info@andalusiakuechen.com

00421 - (0)948 /919 277

manuka

Veľký vplyv Manuka medu       

na ľudské zdravie

09.03.2017

Že med nie je len sladidlo už vieme po stáročia.        

Veľký vplyv Manuka medu                     

na ľudské zdravie

09.03.2017

Že med nie je len sladidlo už vieme po stáročia. Často sa využíva aj ako prírodný liek, a dokonca môžeme nájsť viac ako 500 receptov na rôzne krémy a tinktúry ktoré obsahujú med. Používame ho bežne v domácnosti a možno ani nevieme, že je ešte jeden výnimočný – Manuka med.

Manuka med s označením MGO™ pochádza výlučne z nektáru kvetov rastliny Leptospermum scoparium  nachádzajúcej sa len na Novom Zélande. Vo všeobecnosti má med silné antibakteriálne účinky ale tento je obzvlášť účinný proti baktériám odolným voči antibiotikám. Manuka med bojuje aj proti plesniam a dokáže si poradiť aj s vírusovými ochoreniami. Vyskúšajte ho na posilnenie imunitného systému alebo ako prevenciu na črevné problémy. Vo všeobecnosti ho môžete použiť takmer na všetky neduhy. Odborníci varujú, že antibiotiká strácajú účinnosť proti stále viac druhom baktérií. Riešenie by mohla ponúknuť látka MGO obsiahnutá v mede Manuka, ale jednalo by sa o vysokú koncentráciu tejto látky.

         manuka honig

Tak ako pri všetkom, aj pri Manuka mede platí, že ho nájdete v rôznej kvalite. Pravý Manuka med obsahuje certifikované množstvá metylglyoxalu, od 100mg/kg medu (MGO™ 100+)  až po 550mg/kg medu (MGO™ 550+).

Ak chcete takýto med, oslovte spoločnosť Happy Planet s.r.o.(lieky ma nebavia). Svoju prácu robia s veľkým nadšením a láskou. Ak im zavoláte, radi vám odpovedia na každú otázku a pocítite to nadšenie zo sladkej medovej práce.

         manuka-honig-

Viac sa dozviete na: liekymanebavia.sk

Andalusia Küchen team


Add Your Comment

You must be logged in to post a comment.